piątek, 6 października 2017

Tour De Pikaczento 2017 v. 1.2

Witajcie.
Dzisiaj obiecany ciąg dalszy naszej wycieczki. :)

Poniedziałek (21.08.) NADAL ŚWIECI SŁOŃCE
Poranna kawa z widokiem na rzekę.


Po śniadaniu szybko zwijamy obóz, pakujemy do pikaczento i ruszamy w kierunku austriackiej granicy.
Co prawda przez Austrię przemknęliśmy błyskawicznie, nie zjeżdżając z autostrady, ale naszej uwadze nie umknęły przepiękne widoki. Wzdłuż całej drogi podziwialiśmy góry, wzgórza i pagórki. Na zboczach rozmieszczone były bardzo malownicze wioski i większe miasteczka. Niestety tempo jazdy uniemożliwiało zrobienie dobrego zdjęcia. :(
Nie dało się tez nie zauważyć zamków wybudowanych na szczytach gór. Poniżej wklejam jedyne zdjęcie zamku jakie udało nam się zrobić w czasie jazdy.

 Właśnie te budowle podsunęły nam jednak pomysł na przyszłoroczne Tour De Pikaczento. Zamierzamy zdobyć przynajmniej kilka z tych zamków.  :)
W porze obiadowej udało nam się dojechać do Lublany. Ulokowaliśmy się na kwaterze, zjedliśmy obiad, zrobiliśmy rundkę po starówce i zaplanowaliśmy zdobycie zamku.Wtorek (23.08.) NADAL SŁOŃCE
Zamek w Lublanie. Potężna, średniowieczna budowla, górująca nad całym miastem.

Całkowicie przystosowany do przyjmowania turystów, co niestety negatywnie, w moim odczuciu, wpłynęło na atmosferę tego miejsca. Jak dla mnie dużo ciekawszy z zewnątrz, niż wewnątrz. Za bardzo przypomina mi nowoczesną galerię sztuki. Szkoda.
Na poprawę humoru taka ciekawostka na zewnątrz zamku, biblioteczka :)


Resztę dnia spędziliśmy na zwiedzaniu starówki. Jutro ruszamy dalej. Kierunek Chorwacja. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz